Prof. Dr. LEE Hee Soo

Güney Kore Hanyang Üniversitesi

Prof. Dr. Tolga Arıcak

Hasan Kalyoncu Üniversitesi

Doç. Dr. İbrahim Hakan Karataş

İstanbul Medeniyet Üniversitesi

Dr. Eun Kyung Jeong

İstanbul Üniversitesi

Dr. Mehmet Dinç

Hasan Kalyoncu Üniversitesi

Ahmet Öztürk

Acıbadem Okulları Akademik Koordinatörü

İçinde bulunduğumuz dünyanın hızla değişiyor olması, kendisiyle birlikte bilgiyi de bilgiye ulaşılabilirliği de hızla değiştiriyor ve her bilginin kendi çağının ihtiyacı olduğunu kanıtlıyor bizlere. Yarının Eğitimi Zirvesi olarak, eğitim reformunun sürekliliğine ve ülkelerin gelişmişlik seviyesinin insana yatırım yapmaktan geçtiğine inanıyoruz.
Hedefimiz; eğitimi okul binalarından çıkarıp kamusal alanın her yerinde ulaşılabilir ve içselleştirebilir hale getirmek, bütün bunları kurgularken eğitim sisteminin geçmişini konuşmak yerine yarının dünyasını keşfedebilmesi açısından kişiye hayatı boyunca öğrenmesi gerekliliğinin bilincini aşılamak.

Küreselleşen ve hemen hemen her şeyin anlamının değiştiği gezegenimizde; ülkeler arası eğitim modellerini konuşmayı, farklı yaklaşımlar ile fikirlere açık olmayı ve bu modellerin sosyo-kültürel ve ekonomik anlamda uygulanabilirliğini konuşmak adına her yıl Yarının Eğitimi Zirvesi’nde buluşuyoruz. Bu yıl zirvemize Acıbadem Okulları isim sponsoru olmuştur ve Acıbadem Okulları Yarının Eğitimi Zirvesi adıyla çalışmalarımızı yürüteceğiz.

2017’de ilkini gerçekleştirdiğimiz zirvemizin konuk ülkesi olan Finlandiya’dan; Finlandiya Eski Eğitim Bakanı Krista Kiuru ve Finlandiya Büyükelçisi Müsteşarı Jussi Soini katılım gösterdi. Beraberinde yarının eğitimine dair söz sahibi olan diğer isimler; İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Dr. Yusuf Tekin, Psikiyatrist Prof. Dr. Kemal Sayar, Doç. Dr. Yasemin Allsop, MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut, Khan Academy Türkiye Direktörü Alp Köksal, Klinik Psikolog Dr. Mehmet Dinç, Oxford ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan.

2018 yılında ikincisini gerçekleştirdiğimiz Acıbadem Okulları 2. Yarının Eğitim Zirvesi’nde Güney Kore konuk ülke olarak yer aldı. Güney Kore Başbakan Eski Yardımcısı Jae Joung Lee’in başkanlığında Güney Kore’nin önde gelen üniversitelerinden ve eğitim kuruluşlarından 6 isim ülkelerinin başarı hikayesini ve modellerini anlatmak için ülkemize geldiler.

Zirvemize Güney Kore Eski Başbakan Yardımcısı Lee Jae Joung, Seul National University’den Prof. Dr. Kim Ki Seok, Biruni Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Yüksel, okul yöneticisi Lim In Heol, ION Academy kurucusu Ali Rıza Ersoy, Dijital Araştırmalar Derneği Başkanı Gökhan Yücel, Hang Yang University’den Prof. Dr. Hee Soo Lee, Kore Eğitim Geliştirme Enstitüsü Başkan Yardımcısı Choi Sang Duk, Kore Okul Öncesi Eğitim Direktörü Moon Mugyeong katılım gösterdi.

İlk ikisinde başarılı ülkelerin eğitim modellerini incelediğimiz Yarının Eğitimi Zirvesi’nin üçüncüsü ise yepyeni bir formatta olacak. Çalışmalarına şimdiden başladığımız 3. Yarının Eğitimi Zirvesi’nin daha verimli, etkili ve uygulanabilir bir etkinlik olabilmesi için sizlerin de önerilerini bekliyoruz.