ÖLÜ OZANLAR DERNEĞİ BİZ KİMİZ: BAŞKALARININ SÖYLEDİKLERİ Mİ, KENDİMİZİN YAPABİLECEĞİNİ HİSSETTİKLERİMİZ Mİ?

Yarının Eğitimi Zirvesi > Blog > eğitim önerileri > ÖLÜ OZANLAR DERNEĞİ BİZ KİMİZ: BAŞKALARININ SÖYLEDİKLERİ Mİ, KENDİMİZİN YAPABİLECEĞİNİ HİSSETTİKLERİMİZ Mİ?

ÖLÜ OZANLAR DERNEĞİ BİZ KİMİZ: BAŞKALARININ SÖYLEDİKLERİ Mİ, KENDİMİZİN YAPABİLECEĞİNİ HİSSETTİKLERİMİZ Mİ?

25 Haziran 2018 | Serendipity | eğitim önerileri

Eğitimle alakalı bir film önerisi talep ettiğinizde yüksek ihtimal avcunuza düşen filmlerden biridir Ölü Ozanlar Derneği. Peki detaylarını düşündüğünüzde hiç sordunuz mu neden? İzledikten sonra dağlara çıkıp size ese gürleye şiir okutacak, başrolünde Robin Williams’ın oynadığı film aynı ismi taşıdığı bir kitaba da sahip.

Fakat sinema dünyasına taşınırken birçok güzelliği beraberinde getirerek kendini kitaptan bağımsız kılarak seyirciyle buluşur film. Eğitim sistemine ve dayatılan düzene karşı boyun eğmeden edebiyatın nefes aldıran yanlarına ayak basıyorsunuz filmde.

Robin Williams’ın öğretim görevlisi olduğu filmde, öğretmenliğe dair kendine has olmak, sınırları görmemek, mantıksız olana tepki göstermenin ne kadar doğal olduğu gibi önemli ayrıntıları görmeniz mümkün. Öğretmenler kendilerine has oldukça, öğrenciler kendilerini daha kolay keşfedebilir inancını gösteriyor bizlere. Ve aslında bize evrensel bir arayış sancısı sunuyor; biz kimiz, başkalarının söyledikleri mi, kendimizin yapabileceğini hissettiklerimiz mi?

Toplumsal baskıları eğitim yoluyla iyileştirebilme umuduyla, Yarının Eğitimi ekibi size iyi seyirler diler!

Tags: